Rýchly jablkový kompót so škoricou

Bohatá ovocná chuť? Rýchly jablkový kompót

Rýchly jablkový kompót so škoricou je ideálnym riešením pre každého, kto si chce dopriať domáci dezert bez dlhých hodín strávených v kuchyni. Tento kompót kombinuje sladkosť zrelých jabĺk s vôňou a chuťou škorice, čo vytvára útulnú a pohodovú atmosféru v každom domove. Jednoduchý na prípravu, tento kompót je skvelým doplnkom k raňajkám, dezertom, alebo dokonca ako náplň do koláčov a pečiva.

Prejsť na recept

Rýchly jablkový kompót so škoricou je výnimočný svojou jednoduchosťou prípravy a všestrannosťou použitia. Môže byť podávaný teplý alebo chladený, a je vynikajúcim spôsobom, ako využiť sezónne ovocie. Jeho príprava nevyžaduje špeciálne suroviny ani kuchynské zručnosti, čo ho robí ideálnym pre začiatočníkov v kuchyni aj skúsených kuchárov.

Stačí vám len výkonných mixér alebo ponorný mixér a to je vlastne všetko. Samozrejme, pekné poháriky, do ktorých svoje majstrovské dielo uskladníte. Tento kompót je tiež skvelým darček pre blízkych či kamarátov.

Výživové hodnoty a zdravotné prínosy

Jablko, ako hlavná zložka kompótu, je známe svojimi výživovými hodnotami a zdravotnými prínosmi. Obsahuje vlákninu, vitamíny a antioxidanty, ktoré sú dôležité pre zdravý životný štýl. Pridanie škorice nielenže zvyšuje chuťový zážitok, ale tiež prispieva k zlepšeniu trávenia a má protizápalové vlastnosti. Stále však myslite na to, že všetkého veľa škodí. Dokonca aj prospešných a zdravých potravín.

Dobrú chuť

Rýchly jablkový kompót so škoricou je dokonalým dezertom pre každú príležitosť. Jeho jednoduchá príprava, úžasná chuť a vôňa, a zdravotné prínosy robia z neho obľúbenú pochúťku pre celú rodinu. Či už ako samostatný dezert, doplnok k raňajkám alebo ako náplň do pečiva, tento kompót je vždy vítaným a chutným doplnkom.

Zišlo by sa vám viac inšpirácie? Potom neváhajte navštíviť náš archív receptov. Nájdete tu ako užitočné sezónne recepty, tak inšpiráciu na špeciálne príležitosti, či úplne bežný obed. Každý recept viete upraviť podľa seba, tak, aby vám dokonale chutil. Dobrú chuť!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
4 veľké červené jablká napríklad Pink Lady
150 g cukru
150 ml vody
2lyžičky škorice
1štipka soli
Pomôcky
Mixér voliteľné
alebo ponorný mixér

Nutričné hodnoty

228 Kalórie
55 g Sacharidy
0 g Tuky
0 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

Jablká ošúpte, zbavte jadrovníkov a nakrájajte na kocky.
Hotovo
2.

Uvarte kompót

Jablká s vodou, cukrom a škoricou varte na miernom ohni približne 30 minút, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu. Podľa potreby rozmixujte v mixéri alebo ručným mixérom.
Hotovo

Poznámky

Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF