Cruffiny

Cruffiny = croissant + muffin

Cruffiny: úžasná kombinácia croissantov a muffinov. Znie to ako skvelý nápad, však? My si to myslíme tiež! Preto sme si hneď vyskúšali urobiť toto malé pečivo. Niektorí ich pečú iba jednoduché s maslom, iní ich plnia čokoládovým krémom (podľa nás tiež skvelý nápad). Na náplň sme zvolili sladkú a orechovú kombináciu černicového džemu a mletých mandlí. Ako vždy, to je krása receptov: môžete si ich upraviť, ako sa vám páči. Samozrejme, že môžete naplniť cruffiny aj bobuľovým alebo iným ovocím, nátierkami a džemami všetkých druhov. Buďte kreatívni a prekvapte seba aj svojich hostí krásnymi malými cruffinmi.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
600 g múky typ 405
1balenie sušeného droždia
4lyžice cukru
180 ml mlieka
200 g masla
1lyžička vanilkovej arómy
1štipka soli
Na plnku
200 g ostružinového džemu
50 g mandlí
Pomôcky
12 Forma na muffiny
Kuchynský robot voliteľné

Nutričné hodnoty

395 Kalórie
52 g Sacharidy
17 g Tuky
7 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava

V malom hrnci rozpustite maslo a nechajte ho vychladnúť. Mlieko zohrejeme na izbovú teplotu.
Hotovo
2.

Príprava cesta

V miske zmiešajte múku, droždie, cukor a soľ. Pridajte mlieko a maslo a mieste v kuchynskom robote s hákom na cesto 5 minút na strednej rýchlosti, kým nebude cesto hladké. Na pomúčenej pracovnej ploche ho ešte krátko premiesime (cesto by sa už nemalo lepiť). Vložte do misky, prikryte kuchynskou utierkou a nechajte na teplom mieste 1 hodinu.
Hotovo
3.

Predhrejte rúru

Predhrejte rúru na 180 °C zhora zdola.
Hotovo
4.

Vytvarujte cruffiny

Cesto rozdeľte na 6 rovnakých častí (v prípade potreby použite kuchynskú váhu). Každý kúsok cesta rozvaľkajte na obdĺžnik s hrúbkou asi 0,5 cm. Potrite ho džemom a posypte mandľami. Zrolujte dlhšiu stranu. Narežte ho nožom pozdĺžne tak, aby boli viditeľné vrstvy. Každú časť pozdĺžne zrolujte a opatrne vložte do formy na muffiny. Takto pokračujte so všetkými kúskami cesta.
Hotovo
5.

Upečte cruffiny

Cruffiny pečte približne 30 minút dozlatista.
Hotovo

Poznámky

Výživové údaje sú približne vypočítané na základe uvedených zložiek. Odchýlky sú možné.
 Uložiť ako PDF