stropný ventilátor

Ako si vybrať stropný ventilátor?

Vytvoriť prievan či vychladiť miestnosť nie je vždy úplne jednoduché a klimatizácia nemusí vyhovovať každému. Riešením preto môže byť stropný ventilátor, ktorý zaručí chladnejšie prostredie aj čerstvý vzduch.

Summer Sale 2022

Ochlaďte si telo a vyvetrajte myseľ

Okrem toho, že stropné ventilátory poskytujú príjemné osvieženie, pomôžu aj pri vyvetraní vzduchu v miestnosti. Vďaka špeciálnej technológii napomáhajú k efektívnej cirkulácii vzduchu. Ich použitím svoj domov osviežite príjemným chládkom a zhlboka sa nadýchnete čerstvého vánku. Inštalácia je v porovnaní so split klimatizáciami veľmi jednoduchá. V podstate stačí zavesiť na strop a je hotovo.

stropný ventilátor

Stropný ventilátor: teplo a svetlo domova

V ponuke nájdete aj ventilátory, ktoré nahradia luster či lampu. K dispozícii je niekoľko modelov so zabudovaným svietidlom, napríklad modely Bolero, Figo či El Paso. Okrem atraktívnej ponuky 2v1 tak získate aj praktický produkt, keďže väčšina miestností má iba jednu elektrickú prípojku na stropné zariadenie. Už sa nemusíte rozhodovať medzi svetlom a príjemne vyvetranou či vychladenou miestnosťou. Zároveň sa nemusíte báť slabého osvetlenia, svetelný výkon je veľmi uspokojivý.

Modely sú navrhnuté na 2 smery otáčania, teda nahor do stropu aj dole do priestoru. Počas sezóny vykurovania stúpa teplý vzduch hore k stropu. Preto, ak nastavíte smer otáčania ventilátora nahor, teplý vzduch sa efektívne rozptýli po miestnosti. Ak, naopak, nastavíte smer otáčania nadol do miestnosti, priestor sa príjemne vychladí. Vďaka týmto riešeniam tiež môžete ušetriť za energie.

Ekonomické, dizajnové a praktické

Stropný ventilátor je tichý, jednoducho sa ovláda pomocou diaľkového ovládača, má nízku spotrebu a navyše si viete vybrať z rôznych tvarov i veľkostí. Moderný či klasický štýl, prírodný, menší alebo väčší? Výber je iba na vás. Modely stropných ventilátorov lahodia ako telu, tak aj očiam. Dizajnom, tvarom, farbou aj materiálom sa perfektne hodia do miestnosti rôznych štýlov. Doslova nezáleží, či ste vyznavačom klasiky, milujete drevo alebo je vám blízky minimalistický elegantný dizajn. Stropný ventilátor sa hodí vskutku všade.