Marshmallow recept pre raclette gril

Raclette Gril: Nový Spôsob Ako Vychutnať Marshmallow

Niektoré chvíle s rodinou a priateľmi si vyžadujú niečo zvláštne, niečo, čo vám pomôže vytvoriť nezabudnuteľné spomienky. A čo môže byť lepšie ako kombinácia tradičného raclette grilu a sladkých marshmallow? Predstavujeme vám náš marshmallow recept, ktorý vás zavedie na cestu kulinárskych objavov a prinesie radosť na vašu stôl.

Prejsť na recept

Marshmallow sa v posledných rokoch stali obľúbenou súčasťou mnohých dezertov. Ich nadýchaná textúra a sladká chuť sú neodolateľnou kombináciou, ktorá je obľúbená u ľudí všetkých vekových kategórií. No máme pre vás niečo špeciálne – marshmallow z raclette grilu. Táto jedinečná kombinácia prináša nový rozmer tomuto tradičnému dezertu.

Raclette gril dáva marshmallow krásnu zlatistú krustu, ktorá je kontrastom k ich mäkkému vnútru. Spolu s maslovou sušienkou a kúskom čokolády vám pripomenú s’mores, tradičný americký táborákový dezert. Je to spojenie, ktoré poteší všetky vaše chuťové poháriky.

Zaujímavosti o Marshmallow

Marshmallow má zaujímavú históriu. Boli pôvodne vytvorené ako sirup extraktom z rastliny marshmallow na liečbu bolesti hrdla. Dnešné marshmallow, samozrejme, sú skôr sladkostí ako liekom, ale je zaujímavé vedieť o ich liečivých koreňoch.

Pôvod slova “marshmallow” sa viaže na bažinaté oblasti, kde sa pôvodne rastlina marshmallow, z ktorej sa tieto sladkosti vyrábali, nachádzala. Zatiaľ čo dnešné verzie marshmallow sú zväčša vytvárané z cukru, vody a želatíny, tradičné marshmallow boli vyrábané zo slizu rastliny marshmallow zmiešaného s medom. Táto zmes sa potom nechala stuhnúť, čím sa vytvoril tuhý, žuvateľný dezert.

Navyše, v starovekom Egypte boli marshmallow považované za delikatesu vyhradenú iba pre bohov a kráľov. Je fascinujúce sledovať, ako sa tento dezert vyvinul z liečivej rastliny v bažinách až po modernú sladkosť, ktorú dnes poznáme a milujeme.

Náš marshmallow recept pre raclette gril je novým spôsobom, ako zažiť túto tradičnú pochúťku. Mnoho ľudí si myslí na grilovanie mäsa alebo zeleniny, keď počujú slovo “raclette”, ale s touto inovatívnou myšlienkou môžete prekvapiť svojich hostí a ponúknuť im nezabudnuteľný gurmánsky zážitok.

Na záver, raclette gril nie je len pre tradičné jedlá. Je to vynikajúca príležitosť na experimentovanie a vytváranie nových a vzrušujúcich kombinácií. Tak prečo nezačať s naším marshmallow receptom? Chcete viac dobrôt z tohto špecifického grilu? Potom navštívte náš archív receptov, kde nájdete neskromné množstvo inšpirácie. Vaši hostia vám budú určite vďační!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
4 maslové sušienky
50 g mini marshmallow alebo 4 veľké
40 g čokoládových kúskov
Pomôcky
Raclette gril s panvičkami

Nutričné hodnoty

104 Kalórie
6 g Sacharidy
4 g Tuky
1 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si panvicu

Vložte do nej 1 maslovú sušienku, marshmallow a čokoládové kúsky.
Hotovo
2.

Pripravte panvice

Vložte panvičky do raclette grilu a pečte asi 7 minút, kým sa marshmallow a čokoláda neroztopia.
Hotovo

Poznámky

Jedna porcia zodpovedá jednej panvičke.
Nutričné ​​hodnoty sú odhadované podľa surovín. V skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF