Melónový šalát s fetou

Sladko-slaný melónový šalát

Predstavte si kombináciu sladkej, šťavnatej chuti melóna spojenú so slanou, bohatou chuťou fety. Výsledkom je melónový šalát, ktorý je synonymom letnej sezóny a prináša vám osviežujúce chvíle plné chutí a vôní. Nechajte sa zlákať naším nevšedným receptom, ktorý vás nie len počas horúcich letných dní zoberie na nevšedný výlet.

Prejsť na recept

Je niečo neodolateľné na spojení sladkých a slaných chutí, ktoré spolu vytvárajú dokonalú harmóniu v ústach. Melónový šalát je skvelým príkladom tohto fenoménu. Sladká, šťavnatá chuť melónu kontrastuje s intenzívnou a krémovou chut’ou fety, čo vytvára skutočný kulinársky zážitok.

Ovocné a zeleninové šaláty: Trend letných sezón

V posledných rokoch sme svedkami nárastu popularity šalátov, ktoré kombinujú ovocie a zeleninu. Nie je to len o kontraste chutí, ale aj o výžive a osviežujúcej kombinácii, ktorá je ideálna pre horúce letné dni. Či už ide o kombináciu jahôd a špenátu, citrusov s avokádom alebo iné šťavnaté ovocie so slanými syrmi, možnosti sú nekonečné.

Tipy na ďalšie kombinované šaláty

Ak vás melónový šalát inšpiroval k ďalším kulinárskym experimentom, tu je niekoľko tipov na iné kombinované šaláty:

  • Jahodový šalát s kozím syrom a orieškami.
  • Ananásový šalát s chrumkavou slaninkou a mätou.
  • Grapefruitový šalát s avokádom a krevetami.

Melónový šalát s fetou nie je len jedlom, je to zážitok. Je to oslava leta, chutí a tradícií. Je to príležitosť vychutnať si sezónne ingrediencie v ich najlepšej podobe a vytvoriť si vlastné, nezabudnuteľné spomienky plné chutí a vôní.

Zdravotné výhody melónového šalátu s fetou

Melónový šalát s fetou je nielen chutným a osviežujúcim jedlom, ale tiež skvelým zdrojom mnohých dôležitých živín. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zahrnúť tento šalát do svojho jedálnička:

  1. Vitamíny a minerály: Melóny sú skvostným zdrojom vitamínov A a C, ktoré sú dôležité pre zdravú pokožku a imunitný systém. Feta syr pridáva vápnik a fosfor, ktoré sú kľúčové pre zdravé kosti a zuby.
  2. Hydratácia: Vďaka vysokému obsahu vody v melónoch tento šalát pomáha hydratovať telo, čo je obzvlášť dôležité v horúcich letných dňoch.
  3. Dobré tuky: Feta syr obsahuje zdravé tuky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť zdravie srdca a regulovať hladinu cholesterolu v krvi.
  4. Antioxidanty: Melóny sú bohaté na antioxidanty, ktoré môžu pomáhať bojovať proti voľným radikálom v tele a predchádzať chronickým ochoreniam.
  5. Podpora trávenia: Vláknina obsiahnutá v melónoch môže podporovať zdravú črevnú funkciu a pomáhať pri trávení.
  6. Nízky obsah kalórií: Melónový šalát s fetou je nízkokalorickým jedlom, ktoré môže byť súčasťou vyváženej diéty a môže pomôcť pri chudnutí.
  7. Posilnenie imunity: Vďaka vitamínu C a ďalším antioxidantom môže melónový šalát posilniť imunitný systém a pomôcť telu brániť sa proti infekciám.

Melónový šalát s fetou je nielen lahodným letným pokrmom, ale aj výživovo bohatým jedlom, ktoré môže priniesť mnoho výhod pre vaše zdravie. Jeho pravidelná konzumácia môže prispieť k lepšiemu celkovému zdraviu a pohode.

Mnoho ďalších inšpiratívnych receptov nájdete v našom archíve. Neváhajte objavovať stále nové chute počas celého roku. Aby vám príprava išla od ruky, navštívte náš e-shop, kde nájdete všetkých potrebných pomocníkov a to nie len do kuchyne. Dizajnové mašinky Klarstein vám spríjemnia život.

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
300 g vodného melónu
200 g fety
1/2 uhorky
1/2zväzku mäty
2PL olivového oleja
2PL bieleho balzamikového octu
soľ a korenie podľa chuti

Nutričné hodnoty

221 Kalórie
9 g Sacharidy
17 g Tuky
9 g Bielkoviny

Postup

1.

Pripravte si suroviny

Melón ošúpte a nakrájajte na kocky. Uhorku umyte a nakrájajte na kocky. Fetu osušte a rozdrvte. Mätu umyte, osušte a nasekajte nadrobno.
Hotovo
2.

Melón a fetu naaranžujte

Všetky suroviny zmiešajte. Dochuťte soľou a korením a ihneď servírujte.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF