Chia chlieb

Spravte si domáci chia chlieb

Chia chlieb so slnečnicovými semienkami je pravdepodobne najjednoduchším chlebom, ktorý nájdete v našom magazine. Keďže ho pripravujeme v našom kuchynskom robote GrandPrix, nemusí kysnúť a nepotrebuje predhriatu rúru. Skutočne je hotový takmer bez práce. Stačí vložiť suroviny do kuchynského robota, spustiť program na prípravu cesta, vložiť ho do formy na chlieb a upiecť – to je všetko. Žiadne miesenie, žiadne kysnutie – a napriek tomu bude váš chlieb s chia a slnečnicovými semienkami zvonka chrumkavý a zvnútra nadýchaný. Ak doma nemáte termovar, ako je náš GrandPrix, môžete samozrejme ingrediencie zmiešať klasickým spôsobom na ručnom mixéri alebo ručne. Vyskúšajte to a zistite, aké rýchle a jednoduché môže byť pečenie chleba!

Ohodnoťte náš recept!
0

Suroviny

Vyberte počet porcií
500 g celozrnnej špaldovej múky
500 ml vody
2lyžičky soli
42 g čerstvého droždia
20 g bieleho vínneho octu
65 g chia semienok
80 g slnečnicových semienok
Pomôcky
Zapekacia misa
GrandPrix voliteľné

Nutričné hodnoty

167 Kalórie
22 g Sacharidy
5 g Tuky
7 g Bielkoviny

Postup

1.

Príprava cesta

Všetky prísady vložte do robota GrandPrix. Zatvorte veko a spustite program Cesto. Prípadne všetky prísady zmiešajte ručne alebo ručným mixérom.
Hotovo
2.

Upečte chlieb

Formu na chlieb vymastite alebo vyložte papierom na pečenie. Nalejte doň cesto a vložte do nevyhriatej rúry. Pečte pri teplote 200 °C horný/dolný ohrev 45-55 minút. Po približne 20 minútach pečenia povrch pozdĺžne narežte nožom.
Hotovo

Poznámky

Nutričné hodnoty vychádzajú z uvedených surovín a v skutočnosti sa môžu líšiť.
 Uložiť ako PDF