chladnička na nápoje

Chladnička na nápoje do bytu, prečo nie?

Chladnička na nápoje nie je len taká obyčajná chladnička. Líši sa od chladničky na potraviny stupňami chladu aj vnútorným prostredím. Má police uspôsobené na vloženie fliaš. Presklená chladnička na nápoje s podsvietením je šik doplnkom bytu, pivnice aj kancelárie.

Každý nápoj je ideálne podávať pri inej teplote, nesprávna teplota môže znehodnotiť vôňu aj chuť nápoja. Preto sa stretnete so zvlášť chladničkou na víno, na pivo alebo na nealkoholické nápoje.

Vinotéka

Vinotéka by mala chladiť fľaše od 8 – 18 °C. Správna teplota vína sa pohybuje v tomto rozmedzí. Hoci šampanské znesie aj trochu nižšiu teplotu, bielemu vínu lahodí teplota okolo 10 °C. Ružové najlepšie rozvinie svoju chuť pri 12 °C a červené pri 15 °C.

chladnička na nápoje vás poteší po celý rok

Pre viac druhov vína potrebujete vinotéku s viacerými zónami. Každá zóna zachladí víno na inú teplotu. Takto môžete skladovať niekoľko druhov vína v jednej vinotéke. Chladnička na víno Klarstein Vinovilla Duo79 je výborná domáca vinotéka. Vybavená je dvoma zónami – vrchnou na biele víno, spodnou na červené. Uskladníte v nej až 37 fliaš.

Pivotéka a chladnička na nealkoholické nápoje

Pivotéka zachladí pivo na nižšiu teplotu ako vinotéka. Ako pivotéku môžete použiť aj klasický minibar. Do minibaru sa okrem piva hodia aj nealkoholické pivo, džúsy alebo malinovky. Chladnička na nápoje Beerlager 86 s nastaviteľnou teplotou 0 – 10 °C spoľahlivo vychladí ležiak aj nealko.

Mohlo by vás zaujímať: Vinotéka: poloha fliaš je dôležitá

Vyššie nároky na pivotéku budete mať, ak vyrábate domáce pivo. Domáce pivo vyrobené v domácom pivovare musí byť zachladené na podľa svojho pivného štýlu. Ležiaky potrebujú silnejší chlad od 4 – 7 °C. ALE je najchutnejší pri 12°C. Oproti tomu IPE svedčí pivničná teplota 15 °C. Myslite pri uskladňovaní piva aj na pivný štýl.

Podľa čoho ešte vyberať chladničku na nápoje

  • Spotreba energie chladničky na nápoje – mala by byť rozumná, keďže chladnička je stále zapojená,
  • Kapacita chladničky na nápoje – vyberajte podľa toho, koľko nápojov plánujete skladovať a či ideo o domácu alebo profesionálnu chladničku na nápoje,
  • Dizajn, rozmery a konštrukcia políc, podsvietenie chladničky na nápoje – dizajn určuje celkový dojem a pocit z nápojovej chladničky. Rovnako je dôležité, či do chladničky chcete uskladniť celý demižón alebo fľaše s pivom,
  • Hlučnosť chladničky na nápoje – ak ju máte na v kancelárií alebo izbe, mala by byť tichá.