Kesulatko: Profi espresso zvládnete aj doma

Predstavte si, že by ste si svoju obľúbenú šálku kávy mohli vychutnať kedykoľvek. Páči sa vám to? Povzbudzujúcemu čiernemu moku prepadla aj naša Klarstein creator Vierka Dušková alias @kesulatko. Prezradí vám, ako pripraviť profi espresso doma.

Na svojom Instagrame sa delí o spomienky na všetko, čo jej robí radosť – cestovanie, život v Prahe, dobré jedlo, trošku z módneho a beauty sveta a v neposlednom rade o dobrú kávu.  Práve vďaka svojim skúsenostiam z práce v kaviarni presne vie, ako na dokonalé capuccino.

„Základom cappuccina je správne pripravené profi espresso z kvalitnej kávy a extrakciou 25 – 30 sekúnd,“ hovorí. Ak si nie ste istí, ako rozpoznať kvalitnú kávu, nechajte si poradiť od svojho obľúbeného baristu alebo v špecializovanej predajni s kávou. Niekomu chutí viac horká káva, iný preferuje menej výrazné chute. Vyberte si takú, aby bol váš kávový zážitok čo najlepší.

Čo ďalej?

Ako pripraviť profi espresso?
zdroj: @kesulatko.

„Na vytvorenie peny použijeme vychladené plnotučné mlieko (alebo rastlinnú alternatívu), ktoré nalejeme do nerezovej konvičky a napeníme pomocou trysky do mikropeny. Chceme získať mlieko teploty okolo 60 stupňov,“ radí Kesulatko.

Mohlo by vás zaujímať: Spoznajte aj ďalšie tipy od našich Klarstein Creators

„Napenené mlieko lejeme do šálky o objeme 160 – 180 ml s už pripraveným espressom tenším prúdom a krúživým pohybom. Ku koncu kanvičku s mliekom priblížime k hladine a vytvoríme vzor latte art podľa chuti a zručností.“ Priateľov tak môžete prekvapiť voňavou kávou s obrázkom srdiečka, kvetu či so smajlíkom.

Ako si pripravuje kávičkárka profi espresso doma?

„S výberovou kávou som pracovala vždy len v kaviarni, ale odkedy som vyskúšala kávové portfólio Klarstein, viem si ju pripraviť i doma – aj o šiestej večer,“ prezrádza. Vy si môžete svoju obľúbenú kávu pripraviť napríklad s elegantným a výkonným kávovarom Klarstein Passionata Rossa 20, ktorý vám pripraví dve kávy naraz. Alebo vyskúšajte Klarstein Aromatica II Duo, obľúbený pre svoj zabudovaný mlynček na zrná a časovač zapnutia. Keď sa ráno prebudíte, už vás bude na stole čakať šálka kávy.

Written by:

Das Klarstein Team liebt es, in der Küche zu stehen. Hier wird gekocht, gebacken, gedörrt und auch gegrillt was das Zeug hält. Die neusten Rezepte kommen immer direkt ins Magazin!