Mexická kuchyňa

Mexická kuchyňa pre vás istotne nie je neznáma. Viete však, čo sa skrýva za názvom Tex-Mex? Tento názov vznikol spojením dvoch regiónov Texas a Mexiko a je to kuchyňa, ktorá je práve nimi inšpirovaná.

Čítať viac

Je to výdatné jedlo s množstvom dobrého korenia, často pikantné a používa sa v ňom veľa mäsa. Nechajte sa inšpirovať našimi texasko-mexickými receptami a kto vie: možno čoskoro usporiadate skutočnú fiestu!

Mexická kuchyňa  Tex-Mex: Pestré ako váš život

Vďaka kombinácii dvoch národných kuchýň sú Tex-Mex recepty mimoriadne rozmanité. Či už burritos, tacos, quesadillas, Tex-Mex burger alebo dokonca Tex-Mex šalát – výber je na vás. Omáčky? Zhmotnenie jedinečnej chute: čerstvé guacamole, domáca salsa alebo ohnivé mojo verde vás nechajú v nemom úžase.

Klasika z texasko-mexickej kuchyne

Chceli by ste ešte viac príkladov z mexickej kuchárky? Čo tak klasika ako chilli con carne, veľká porcia nachos so syrovou omáčkou a jalapeňos alebo chimichangas?

Prím tu hraje veľa hovädzieho mäsa, ostrého korenia a fazule. Je teda jasné, že ide naozaj o sýte jedlá. Inšpirujte sa a ktovie, možno na vašej ďalšej párty bude Tex-Mex bufet.

Margarita? Musíte ju poznať

Mimochodom, keď sme pri párty. Margarita je osviežujúci kokteil s pôvodom v Mexiku. Je to jednoduchý nápoj, ktorý sa zvyčajne pripravuje z troch základných zložiek – tequily, čerstvého limetkového džúsu a pomarančového likéru (ako je napríklad Cointreau alebo Triple sec).

Suroviny zmiešate a nalejete do pohára na kokteily (tzv. “rimmed glass”) s okrajom ozdobeným soľou a pridáte sa plátok limety alebo pomaranča.

Sol na okrajoch pohára slúži na zvýraznenie chuti koktailu a dodáva mu charakteristickú chuť a vôňu. Margarita sa môže pripraviť aj s rôznymi prísadami, ako sú ovocné džúsy (napríklad mango, jahody alebo ananás), bylinky (ako koriander alebo mäta) alebo horčicovými semienkami.

Margarita je ideálnym drinkom na osvieženie v horúcich letných dňoch alebo na oslavy a večierky. Vďaka svojej jednoduchosti a univerzálnosti je stále jedným z najobľúbenejších miešaných nápojov na svete.

Tex-Mex, ázijské alebo talianske dobroty? Zaujímajú vás recepty z celého sveta? Nás tiež! Či už je to Taliansko, Španielsko alebo Francúzsko – vždy skúšame inšpiráciu zo vzdialených krajín. Preklikajte si celý náš magazín a dozviete sa, o čom je napríklad stredomorská kuchyňa, ktoré ázijské jedlá patria medzi naše obľúbené!